Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ hafta sonu mesaisinde İlçemizde mahalle ve köy muhtarlarımızla bir istişare toplantısı yaptı.İlçe ziyaretlerinde Sayın Valimizle birlikte il ve ilçe  idare şube başkanlarımız da hazır bulundular.

Mahalle ve köy muhtarlarıyla yapılan istişare toplantılarında en kaliteli ve en alkışlanabilecek insan topluluğuna hizmet etmeye çalıştığımızı ve dünyada merhamet sahibi olan tek ulus olduğumuzu dile getiren Sayın Valimiz, “Muhtarlarım size sesleniyorum. Eğer mahallemizde bir kişi aç, bir kişi üşüyorsa, bir kişi zaruri ihtiyaçlarını karşılayamıyorsa ve siz de bizleri haberdar etmiyorsanız hakkım size helal değildir.

‘İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ ilkesiyle çalışacağız ve iki günümüz birbirine eşit olmayacak. Daima daha iyisi için daha müreffehi için hizmetlerimiz aralıksız sürecek.

Milletimizi huzurlu ve güvenli tutmak bizim en asli görevimizdir. Gündüz oturmadan gece uyumadan milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Aç mı? Tok mu? Üşüyor mu? diye milletimizin derdini sıkıntısını kendi ciğerinde duyamayan kişi vazifesini yapamıyor demektir.

Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Milletimiz için bütün imkânlarımız mevcut. İlk görevimiz bir kişi bile açta ve açıkta kalmayacak. Bunun için muhtarlarımız kendi bölgelerinde her şeyi bilecek ve bizlere iletecekler. Biz de ömrümüz gücümüz yettiğince vatandaşımıza hizmetimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda mahalle ve köy muhtarlarımızın sorunlarını dinleyen ve taleplerini alan Sayın Valimiz çözüm konusunda ilgili daire amirlerini talimatlandırdı.