İlçemiz Çayır Mevkiinde bulunan güreşstadyumunda gerçekleştirilen güreşler yoğun ilgi gördü. Güreşleri izlemeye gelen vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren stadyuma akın etti. Dua ile başlayan güreşlerde Kargı'nın yanı sıra Çorum, Amasya, Samsun Ankara, Antalya ve diğer illerden olmak yaklaşık 300 sporcu kispet giydi.

                Güreşleri Çorum Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Kaymakamımız Ali ERDOĞAN, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, civar İlçe Belediye Başkanları ve güreş severler izledi.

                Güreş müsabakalarına gösterilen ilginin yoğun olduğunu dile getiren Kaymakamımız Ali ERDOĞAN 'Güreş Meydanına gelirken ata sporumuzun bu kadar ilgi göreceğini ummuyordum. Ülkemizin her bölgesinden, her yöresinden sporcularımızı burada görüyorum. Bunda organizasyon ve teşvik de önemli rol oynuyor. Bu konuda emeği geçenleri kutluyorum' dedi.

                Çekişmeli geçen müsabakaların sonunda 2016 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara  Baş Pehlivanlıkta birinci olurken ikinciliği Serhat Balcı üçüncülüğü ise Ünal Karaman  aldı. 2016 yılı Kargı panayırı ve yağlı güreş ağası 35.000 tl bedelle  Cemil Yaşkabak oldu.Kaymakamımız Ali ERDOĞAN ve protokolde bulunanlar tarafından dereceye giren pehlivanların ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.