İlçemiz Kaymakamı Muhammed Çetin, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının öncülüğünde başlatılan "Halep'te İnsanlık Ölmesin" isimli insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında, Türkiye Diyanet Vakfı Kargı  Şubesi tarafından Halep’e ulaştırılmak üzere gönderilen yardım uğurlama programına katıldı.
   Türkiye Diyanet Vakfı Kargı Şubesi tarafından hayırseverlerden elde ettikleri destek ile Suriye'nin Azez ve Halep bölgelerine teslim edilmek üzere 1 Tır gıda malzemesi dualar eşliğinde gönderildi. İlçemiz Kaymakamı, bugüne kadar kuşatma nedeniyle çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği ve şehirden kaçmak zorunda olduğu Halep kentinin çevresindeki kamplara yardım göndermeye devam ediyoruz. Bugün ise Kargı olarak  hayırseverlerimizin katkılarıyla 1 TIR gıda  yardımı gönderiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederek, Allah Halep’te yaşayan kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun dedi. Ayrıca İlçemiz Kaymakamı Halep’teki çatışmaların bir an önce bitmesi ve Haleplilerin huzur ve barış içerisinde yaşaması temennisinde bulundu.
Düzenlenen Programa  Kaymakam Muhammed Çetin, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, İlçe Müftüsü Mehmet Yıldız,  Müftülük Personeli ve vatandaşlar katıldı.